بزرگ ترین مرجع دانلود بازی و انیمیشن
۱۳٩٢/٢/٢٧
نقد و بررسی بازی ایرانی عملیات انهدام عقرب سیاه(Opration of Black Scorpion) ... نظرات() 

میخواهم برایتان از یک بازی ایرانی صحبت کنم. از نظر شما بازی های ایرانی بازی هایی مزخرف هستند ولی در این بازی تا حدودی این اصل کنار گذاشته شده چون این بازی یک بازی به نسبت خوب در بین دیگر بازی های ایرانی است پس برای آشنایی بیشتر با این بازی این نقد را بخوانید.

نکات مثبت:گرافیک خوب.استفاده از دوبلور های خوب

نکات منفی:تکراری بودن و تقلید داستان و گرافیک بازی از یک بازی دیگر.نداشتن موزیک زیبا.نداشتن داستانی جذاب.

گرافیک.

بازی از نظر گرافیک مشکل خاصی ندارد و از یک موتور پایه خوب برای ساخت بازی استفاده شده. موتور بازی تکراری است و در اکثر بازی های ایرانی شرکت مدرن و تمامی بازی های شرکت سی جی گیم وابسته به شرکت لوح زرین نیکان از آن استفاده شده. موتور پایه ای که سبک و سیاق مخصوص به خود را دارد مانند سلاح های تکراری که در تمامی بازی هایی که از این موتور بازی سازی استفاده کرده اند وجود دارد و همچنین تنها تنوع بازی سوار شدن بر روی یک جیپ است که یک مسلسل برای کشتن دشمنان دارد و یا آمدن یک هلیکوپتر و از بین بردن  آن با آرپی جی.در تمامی بازی هایی که از این موتور بازی سازی استفاده کردند درجه سلامتی یک جور بوده و تفاوت چندانی با هم ندارند.حتی بعضی ها نیز گفته اند این بازی ها را با تغییر دادن فارکرای ۱ ساخته اند که اگر درست باشد اصلا خوب نیست. در کل بازی از گرافیک به نسبت خوبی برخوردار است و محیط ها با اینکه تکراری هستند به خوبی طراحی شده اند و گرافیک بازی یکی از نقات قوت بازی است.

گیم پلی.

بازی از گیم پلی خوب و رسایی برخوردار است و در کل بازی من افت فریم خاصی ندیدم . تنها اشکال این است که گیم پلی با گیمر ارتباط برقرار نمیکند و گیمر احساس خاصی در هنگام بازی بهش دست نمیدهد.

داستان.

بازی از نظر داستانی داستان جذابی ندارد و فکر کنم اصلا نویسنده نداشته چون داستان بازی مانند دیگر داستان های بازی هایی که با این موتور گرافیکی ساخته شده اند است و سازندگان بازی حتی به خود زحمت نوشتن یک داستان خوب را نداده اند. داستان بازی طبق معمول در باره ی یک گروه تروریستی است که از خارج حمایت میشود و در ایران شورش به پا میکنند و شما در نقش یکی از تکاوران زبده ایرانی به جنگ با آنها میروید.داستان بازی همین است و تمام. درست مانن داستان مدال سربی که از همین موتور گرافیکی استفاده کرده. در کل بازی از نظر داستانی داستان جالبی ندارد.

موزیک.

من در کل بازی هیچ موزیک خاصی نشنیدم که به آدم در بازی هیجان بدهد و فکر کنم اصلا موسیقی نداشت!!در کل بازی از نظر موسیقی بسیار ضعیف عمل کرده است

 صدا گذاری.

بازی در کل فکر کنم ۳ دوبلور داشت!چون یکی فرمانده بود که از طریق بیسیم به ما فرمان میداد. یکی هم صدای خودمان بود. و دیگری هنگام پایان بازی میگفت که این تروریست ها تحت نظر آمریکا و اروپا هستند.در کل بازی درست است که دوبلور های زیادی نداشت ولی همین ۳ دوبلور دوبلور های صیما بودند و صدای خوبی داشتند.

در کل عملیات انهدام عقرب سیاه یک بازی تکراری و تقلیدی است و فقط به گرافیکش مینازد و حتی به نظر می آید که ایرانی نباشد و فقط بازی فارکرای ۱ را تغییر داده باشند.

کپی برداری از مطلب بدون ذکر نام منبع مجاز نمی باشد.


نظراتتون را راجع به بازی،نحوه نقد،مشکلات در زمینه رد کردن مراحل و .... را در نظرات مطرح کنید تا به آن ها رسیدگی و پاسخ داده شود.

امیدوارم لذت کافی را برده باشید.