بزرگ ترین مرجع دانلود بازی و انیمیشن
۱۳٩٢/٢/٢٧
نقد و بررسی بازی Chronicles of Narnia: Prince Caspian ... نظرات() 

این بازی هم یکی دیگر از بازی هایی است که همراه با فیلم عرضه شد و اصلی ترین هدف سازندگان عرضه ی همزمان آن با اکران فیلم بود.(فیلم با فروش بالایی موفق شد در رتبه های بالای باکس آفیس جای بگیرد) بنابراین انتظار یک بازی سوم شخص جذاب ومناسب برای گروه بزرگی از بازیباز ها را نداشته باشید به جرات می توان گفت تنها گروهی که دست به انجام این بازی می زنند اکثراً طرفداران مجموعه ی کتاب های نارنیا هستند . داستان بازی ، داستان کتاب است که ماجرا های شاه میراز و برادر زاده اش پرنس کاسپین را دنبال می کند.

بازی در ابتدا با نمایش صحنه ای از فیلم آغاز می شود (در نقاط دیگر بازی نیز صحنه های از فیلم را خواهید دید) سپس با شروع بازی شما کنترل 4 شخصیت را به عهده می گیرید که شامل یک سنتور یک بز دوپا ، یک فلامل و یک کوتوله است . اگرچه شما بیشتر مراحل و ماجرا های بازی را با تغییر شخصیت بین این 4 کاراکتر پشت سر می گذارید اما در خیلی از مراحل ، از حیوانات و اشخاص دیگر مانند ، غول ها ، پرنس ، خرس و ... استفاده می کنید. گرافیک بازی را نمی توان با سایر بازی های روز مقایسه کرد اما در بین بازی های پیرو فیلم، گرافیک نسبتا خوبی دارد ، رنگبندی مناسب به خصوص افکت های آب بسیار زیبا کار شده اند ، همچنین بافت ها دقیق هستند اما به جرات می توان گفت دقت گرافیک در محیط بیشتر از کاراکتر های اصلی است ، بهتر است در مورد تخریب پذیری و فیزیک حرفی نزنیم ، چون تنها اجزای قابل تخریب محیط بشکه ها و کوزه ها هستند .

صداگذاری بازی نیز به جا و درست کار شده است ولی صدای سرباز ها تکراری است ، همچنین به کار گرفتن صدای بازیگران فیلم به جای شخصیت هایشان از نقاط قوت صداگذاری به شمار می رود. گیم پلی و داستان بازی شاید تنها عامل جذب بازیباز های غیر طرفدار باشد ، داستان زیبا همانند فیلم و توسط میان پرده ها و صحنه هایی از فیلم روایت می شود به طوری که یک بازیباز غریبه با داستان را می تواند تا اواسط بازی پای خود نگه دارد ، روند بازی آنقدر طولانی است که شما پس از انجام تنها دو ماموریت خواهید دید که 1 ساعت از زما ن شروع بازی را گذرانده اید ، گیم پلی گونه هایی از سندباکس را یدک می کشد به این صورت که شما در حین جنگ با سربازان در قلعه در های زیادی را پیدا می کنید که هر کدام از آن ها ماموریت به خصوصی را در خود دارند ، شما به دلخواه و بدون ترتیب می توانید این ماموریت ها را انجام دهید ، لازم به ذکر است که در هر کدام از این ماموریت ها فقط تعدادی از کاراکتر ها همراه شما خواهند بود ، تفاوت کاراکتر ها به جز در ظاهر فقط در نوع ضربات و اسلحه ها است و دیگر هیچ فرقی با هم ندارند ، گاهی نیز برای برداشتن اجسام سنگین باید از شخصیت بزرگ جثه تر استفاده کنید. بیشترین تفاوت در سنتور دیده می شود که علاوه بر سرعت بالا می تواند در حین دویدن ضربه وارد کند ، به طوری که در میان جنگ وقتی از یک طرف به سوی دیگر می دوید و ضربه می زنید ، سربازان به اطراف پرت می شوند و صحنه ای زیبا پدید می آید (شک دارم سازندگان از این قابلیت اطلاع داشته باشند) . تنها راهنمای شما در بازی نقشه و صفحه ی ماموریت است که با دکمه ی اف 2 باز می شود ، در طول بازی اهداف شما فقط انجام ماموریتهای خطی خواهد بود اما در گوشه و کنار ها پزل هایی پیدا می شوند که با سر جای گذاشتن آن ها آیتم های جدید به دست می آورید آیتم سلامتی نیز با کشتن دشمنان به دست می آید.هیچگونه رابط کاربری به جز نوشته ای کوتاه که نام ماموریت را نشان می دهد در حین بازی موجود نیست. هوش مصنوعی کاراکتر ها وقتی تحت کنترل شما نیستند فقط در همین حد است که دنبال شما بیایند و در باز کردن در ها و چند کار دیگر به شما کمک کنند ، بعضی وقت ها هوش مصنوعی آنقدر بد عمل می کند که یاران شما می ایستند و از دشمنان کتک می خورند ، بنابراین اگر خود بازی شما را مجبور به عوض کردن کاراکتر نکند به ندرت پیش می آید که شما شخصیت مورد علاقه ی خود را کنار بگذارید.با اطمینان می توان گقت هوش مصنوعی دشمنان بسیار بالاتر از یاران بی فکر شماست.ولی باز هم نابودی آن ها به دوضربه ی شما نیاز دارد و خیلی ساده است.

با این که زانر بازی اکشن ادونچر است در این نسخه بیشتر روی اکشن بازی کارشده است تا قسمت ادونچر و فکری آن...اگر بازی قبلی را به یاد بیاورید (شیر ، گنجه و ساحره)حتما در مقایسه به برتری آن نسبت به نسخه ی جدید می رسید.

در کل اگر طرفدار نارنیا هستید یا می خواهید از داستان آن در کتاب چیزی بدانید و خودتان آن را تجربه کنید ، این بازی گزینه ی خوبی است ولی فقط در انحصار داستان ها ی سی اس لوئیس نه فراتر از ان ، بنابراین به عنوان یک بازی عمومی باید بگویم این بازی عده ی کمی را به خود جلب خواهد کرد