بزرگ ترین مرجع دانلود بازی و انیمیشن
۱۳٩٢/۳/٢٧
پیش نمایش بازی the elder scrolls online ... نظرات() 

 

گیم پلی بازی هم برخلاف اکثر MMOROG ها می باشد، از جمله بخش مبارزه آن. مثلا در MMORPG های قبلی باید بر روی دشمن مورد نظر خود کلیک می کردید و به او حمله می کردید و از جادو یا قابلیت های متفاوت استفاده می کردید که این نکته در بعضی از جاها بسیار خسته کننده می باشد. اما در The Elder Scrolls: Online شما می توانید مانند نسخه های قبلی مبارزه کنید و همچنین از جادو هم استفاده کنید. یکی از نکات مثبت بخش مبارزه بازی این است که شما نگه داشتن چپ کلیک، می توانید ضربات بسیار قوی ای به هدف مورد نظر خود بزنید. اگر با خود یک سپر داشته باشید می توانید با استفاده از آن ضربات دشمن را دفع کنید یا ضعیف تر کنید. در بازی به جادوگری بسیار ت.جه شده است. شما می توانید با استفاده از دستان خود یا عصا از جادوهای بسیار قوی ای استفاده کنید؛ مثلا با دست راست خود که در آن یک عصا است، می توانید با تولید آتش دشمن خود را از پای در بیاورید یا با دست چپ خود یک رعد و برق بسیار قوی اجیاد کنید ویا این که از فریاد استفاده کنید. خوشبختانه بازی دارای بخش PvP(مبارزه پلیر با پلیر دیگری) می باشد. پلیر ها می توانند به یک شهر لشکر کشی و آن را تصرف کنند. نکته جالب لشکرکشی این است که تمام سربازان هر لشکر پلیر می باشند. مثلا یک نفر باید منجنیق ها، شمشیر زن ها، کماندار هارا کنترل کند و یک نفر دیگر هم کل لکشر را. توجه کنید که تمامی این لشکر از پلیر ها تشکیل شده است. با منجنیق می توانید دیوار شهر را از بین ببرید و به شهر حمله کنید. همچنین مدافعان هم وسایل خاص خودشان را دارند، مثلا کمان های بزرگ. بعد از تصرف، آن شهر برای شما و لشکریان خود می شود و همچنین مدافع شکست خورده می تواند با جمع کردن یک لشکر شهر خود را پس بگیرد. سیستم لششکرکشی بازی از سری بازی های Total War الهام گرفته است. یعنی اگر لشکر دشمن 200 نفر داشته باشد و لشکر شما فقط 50 نفر، شما می توانید با یک سیستم خوب لشکر 200 نفری را با لشکر 50 نفری خود از بین ببرید. مانند The Elder Scrolls ها قبلی شما می توانید در اول بازی یک نژاد را انتخاب کنید؛ نژاد هایی از قبیل Nord, Khajiit, Elvs, Orc و... . در شهر می توانید گشت و گذار هایی انجام دهید و همچنین با خدمت کردن به شهر، مردم آن شهر به شما احترام می گذارند. می توانید با کشتن هر NPC یا پلیر، تا آنجایی که می توانید آیتم های اورا غارت کنید. در شهر ها فروشنده هایی وجود دارند که شما می توانید آیتم های خود را به آن ها بفروشید ویا خریداری کنید. آیتم ها فقط با کشتن به دست نمی آیند، بلکه در ماجراجویی های شما کلی صندوق وجود دارد که در آن ها آیتم های ارزشمندی هستند.

 

سازندگان سعی کرده اند محیط بازی را شبیه به The Elder Scrolls ها قبلی بسازند و می تواند گفت که موفق بوده اند. محیط های باز سازی شده Morrowind, Skyrim, Oblivion و... بسیار خوب انجام شده اند. فقط بعضی از جاهای این مناطق با نسخه های قبلی تفاوت دارند و یکی از دلایل آن این است که بازی 100 ها سال قبل از نسخ ههای قبلی خود است. مثلا در آخرین نسخه از این عنوان یعنی Skyrim مشاهده کردید که شهر Windhelm یک شهر باستانی است، اما در  The Elder Scrolls: Online این شهر یک شهر نسبتاً تازه می باشد. نورپردازی بازی خوب کار شده است، مثلا بعضی از جادو ها با خودشان نور ایجاد می کنند و شما به راحتی می توانید به نورپردازی جالب بازی پی ببرید. آفکت دود و آتش بازی بسیار خوب کار دشه اند، شما با استفاده از آتش می توانید مکان های تاریک مثل سیاه چاله ها(Dungeons) را روشن کنید. همچنین این آتش ها دود تولید می کنند و کیفیت دود ها بسیار خوب می باشند. انیمیشن بازی بسیار تغییر کرده است، مثلا اگر شما از یک ارتفاع بلند پرت شوید، شخصیت شما ملغ می زند و یا موقع مجروح شدن سرعتش کند می شود. انیمیشن مبارزه و راه رفتن پلیر ها و NPC ها بسیار خوب کار شده اند. بافت ها مانند دیگر بخش های گرافیک بازی خوب کار شده اند. همچنین کیفیت برف ها و آب هم عالی کار دشه اند. به گفته سازندگان در این نسخه باگی وجود نخواهد داشت و یکی از دلایل این که در بازی باگ وجود نخواهد داشت این است که کاربران با خوردن به یک باگ می توانند سازندگان را باخبر کنند و سازندگان هم مشکل را برطرف کنند.

 

در آخر اگر منتظر یک MMORPG عالی هستید، مطمئنا The Elder Scrolls: Online شمارا راضی خواهد کرد و به گفته سازندگان یعنیZeniMax Online Studios، این بازی قرار است که یک دگرگونی در MMORPG ایجاد کند. مخصوصا بخش مبارزه بازی.